Тошкентда "Барқарор ривожланиш маркази" ННТнинг Жаҳон халқлари Ассамблеяси делегацияси билан учрашуви бўлиб ўтди
22-04-2026 561
2026 йил 22 апрель куни Тошкент шаҳрида "Барқарор ривожланиш маркази" ННТ раҳбариятининг "Жаҳон халқлари Ассамблеяси" ноҳукумат ташкилотлари халқаро иттифоқи Бош кенгаши Раиси С.К. Смирнова бошчилигидаги делегация билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув давомида томонлар "Барқарор ривожланиш маркази" ННТ ва "Жаҳон халқлари ассамблеяси" нодавлат нотижорат ташкилотлари халқаро иттифоқи ўртасида аввал имзоланган ҳамкорлик тўғрисидаги Меморандумнинг жорий ҳолати ва уни амалга ошириш истиқболларини муҳокама қилдилар. Икки томонлама ҳамкорликни амалий жиҳатдан бойитиш, жумладан, қўшма халқаро тадбирлар ўтказиш, ёшлар ва таълим лойиҳаларини ривожлантириш, шунингдек, жамоатчилик дипломатияси ва гуманитар ҳамкорликни мустаҳкамлаш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.
Томонлар шерикликни янада ривожлантиришдан ўзаро манфаатдор эканликларини тасдиқлаб, ҳадли келишувлардан қўшма амалий лойиҳаларга ўтиш муҳимлигини таъкидладилар.
Учрашув якунида ҳамкорлик бўйича "йўл харитаси"ни тайёрлаш, шунингдек, Тошкент ва Москвада қўшма тадбирлар ўтказиш имкониятларини кўриб чиқиш бўйича келишувга    эришилди.
Томонлар ўзаро манфаатли қўшма ташаббусларни мазмунан ва ташкилий жиҳатдан қўллаб-қувватлашга тайёр эканликларини таъкидладилар.
Учрашув конструктив ва хайрихоҳлик руҳида ўтди ҳамда томонлар ўртасидаги ҳамкорликни ривожлантиришда муҳим қадам бўлди.

Meeting Between the Leadership of the NGO "Centre for Sustainable Development" and a Delegation of the Assembly of Peoples of the World Held in Tashkent
On 22 April 2026, in the city of Tashkent, a meeting took place between the leadership of the NGO "Centre for Sustainable Development" and a delegation led by S.K. Smirnova, Chairperson of the General Council of the International Union of Non-Governmental Organizations "Assembly of Peoples of the World."
During the meeting, the parties discussed the current status and implementation prospects of the previously signed Memorandum of Cooperation between the NGO "Centre for Sustainable Development" and the International Union of Non-Governmental Organizations "Assembly of Peoples of the World." Particular attention was given to the practical enrichment of bilateral cooperation, including the organization of joint international events, the advancement of youth and educational projects, and the strengthening of public diplomacy and humanitarian collaboration.
Having confirmed their mutual interest in the further development of the partnership, the parties emphasized the importance of transitioning from framework agreements to concrete joint practical projects.
At the conclusion of the meeting, an agreement was reached to develop a cooperation "road map," as well as to explore opportunities for holding joint events in Tashkent and Moscow.
The parties affirmed their readiness to provide substantive and organizational support to mutually beneficial joint initiatives.
The meeting was conducted in a constructive and goodwill-oriented spirit and marked an important step in advancing cooperation between the two parties.