Барқарор ривожланиш марказида Ҳиндистон элчиси билан учрашув ўтказилди
2026 йил 23 апрель куни Барқарор ривожланиш марказида Ҳиндистон Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Смита Пант хоним иштирокида учрашув бўлиб ўтди.
Суҳбат давомида Элчи Барқарор ривожланиш маркази фаолияти билан таништирилди. Шунингдек, таълим, экологик ташаббуслар, эксперт ва таҳлилий доиралар ўртасидаги ўзаро алоқаларни кенгайтириш билан боғлиқ масалалар хусусида фикр алмашилди.
Томонлар конструктив мулоқотни давом эттириш ва ўзаро манфаатли ҳамкорликни мустаҳкамлашдан манфаатдор эканликларини қайд этдилар.

On 23 April 2026, a meeting was held at the Centre for Sustainable Development with H.E. Ms. Smita Pant, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of India to Uzbekistan.
During the meeting, the Ambassador was briefed on the activities of the Centre for Sustainable Development. The parties also exchanged views on matters relating to the expansion of cooperation in the areas of education, environmental initiatives, and engagement between expert and analytical communities.
The parties noted their mutual interest in continuing constructive dialogue and strengthening mutually beneficial partnership.