Барқарор ривожланиш марказида Ҳиндистон элчиси билан учрашув ўтказилди
2026 йил 23 апрель куни Барқарор ривожланиш марказида Ҳиндистон Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Смита Пант хоним иштирокида учрашув бўлиб ўтди.
Суҳбат давомида Элчи Барқарор ривожланиш маркази фаолияти билан таништирилди. Шунингдек, таълим, экологик ташаббуслар, эксперт ва таҳлилий доиралар ўртасидаги ўзаро алоқаларни кенгайтириш билан боғлиқ масалалар хусусида фикр алмашилди.
Томонлар конструктив мулоқотни давом эттириш ва ўзаро манфаатли ҳамкорликни мустаҳкамлашдан манфаатдор эканликларини қайд этдилар.

23 апреля 2026 года в Центре устойчивого развития состоялась встреча с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Индия в Узбекистане госпожой Смитой Пант.
В ходе беседы Посол была ознакомлена с деятельностью Центра устойчивого развития. Кроме того, стороны обменялись мнениями по вопросам, связанным с расширением сотрудничества в сферах образования, экологических инициатив, а также взаимодействия между экспертными и аналитическими кругами.
Стороны отметили свою заинтересованность в продолжении конструктивного диалога и укреплении взаимовыгодного партнёрства.