Экспорт салоҳияти юксалмоқда
Маърузаларни тинглаб, экологик тоза маҳсулотлар мавзусининг, айниқса, барқарор ривожланишга йўналтирилган глобал тенденциялар шароитида муҳимлигига эътибор қаратдим.
Ўзбекистонда, унумдор қора тупроқ мавжуд бўлмаган шароитда қишлоқ хўжалигини рақамлаштириш ва автоматлаштиришни жорий этиш, айниқса, муҳимдир.
Компаниямиз аллақачон қишлоқ хўжалиги ишлаб чиқариши самарадорлигини сезиларли даражада ошириши мумкин бўлган дастурланадиган мантиқий контроллерларни ишлаб чиқишни бошлади.
Мен сўнгги йилларда ҳукумат томонидан қабул қилинган барча қонун ва қарорларни ўрганиб чиқдим ва ишонч билан айтаманки, Ўзбекистон қишлоқ хўжалигини ривожлантириш учун ҳам ички истеъмол, ҳам экспорт учун улкан салоҳиятга эга.

Экспортный потенциал возрастает
Слушая доклады, я обратил внимание на важность темы экологически чистых продуктов — особенно в условиях глобальных тенденций, направленных на устойчивое развитие.
В Узбекистане, где отсутствует плодородный чернозём, внедрение цифровизации и автоматизации в сельское хозяйство особенно важно.
Наша компания уже приступила к разработке программируемых логических контроллеров, которые могут существенно повысить эффективность сельскохозяйственного производства.
Я изучил все законы и решения, принятые правительством в последние годы, и могу с уверенностью сказать, что Узбекистан обладает огромным потенциалом для развития сельского хозяйства как для внутреннего потребления, так и для экспорта.