Мен Ўзбекистон ва Марказий Осиёда 90 йиллардан буён БМТ ва бошқа халқаро ташкилотлар лойиҳаларида иштирок этиб келаман ва ишонч билан айта оламанки, Ўзбекистоннинг ютуқлари ҳайратланарли. Ўзбекистон халқи умид ва ижобий кайфиятга эга, ўз раҳбарини самимий қўллаб-қувватлайди ва ўз ҳаёти яхшиланишига ишонади.
Ўзбекистон Президенти мамлакатни адолатли ва фаровон келажак сари етакламоқда ва ижтимоий ҳимоя ушбу стратегиянинг муҳим элементига айланган.
Ижтимоий дастурларни самарали жорий этиш ва ижтимоий ҳимояни иқтисодий сиёсатга интеграциялаш узоқ муддатли мақсадлар ва барқарорликка эришишда муҳимдир. Сўнгги икки йилда камбағаллик 6 фоизга камайди ва кўплаб одамлар камбағаллик чегарасидан чиқди.
Таълим, бизнес ва давлат ўртасидаги ҳамкорлик, шунингдек, Ўзбекистоннинг камбағалликка қарши курашиш стратегияси таҳсинга лойиқдир.

Узбекистан движется к будущему, в котором поддержан каждый гражданин
Я участвую в проектах ООН и других международных организаций в Узбекистане и Центральной Азии с 1990-х годов и могу с уверенностью сказать, что успехи Узбекистана поразительны. Народ Узбекистана полон надежд и оптимизма, искренне поддерживает своего руководителя и верит в улучшение своей жизни.
Президент Узбекистана ведёт страну к справедливому и процветающему будущему, и социальная защита стала важнейшим элементом этой стратегии.
Эффективное внедрение социальных программ и интеграция социальной защиты в экономическую политику имеют первостепенное значение для достижения долгосрочных целей и устойчивости. За последние два года уровень бедности снизился на 6 процентов, и многие люди вышли из-за черты бедности.
Достойна похвалы стратегия Узбекистана по борьбе с бедностью, а также сотрудничество между образованием, бизнесом и государством.