Мен Ўзбекистон ва Марказий Осиёда 90 йиллардан буён БМТ ва бошқа халқаро ташкилотлар лойиҳаларида иштирок этиб келаман ва ишонч билан айта оламанки, Ўзбекистоннинг ютуқлари ҳайратланарли. Ўзбекистон халқи умид ва ижобий кайфиятга эга, ўз раҳбарини самимий қўллаб-қувватлайди ва ўз ҳаёти яхшиланишига ишонади.
Ўзбекистон Президенти мамлакатни адолатли ва фаровон келажак сари етакламоқда ва ижтимоий ҳимоя ушбу стратегиянинг муҳим элементига айланган.
Ижтимоий дастурларни самарали жорий этиш ва ижтимоий ҳимояни иқтисодий сиёсатга интеграциялаш узоқ муддатли мақсадлар ва барқарорликка эришишда муҳимдир. Сўнгги икки йилда камбағаллик 6 фоизга камайди ва кўплаб одамлар камбағаллик чегарасидан чиқди.
Таълим, бизнес ва давлат ўртасидаги ҳамкорлик, шунингдек, Ўзбекистоннинг камбағалликка қарши курашиш стратегияси таҳсинга лойиқдир.

Uzbekistan Is Moving Toward a Future Where Every Citizen Is Supported
I have been participating in the projects of the UN and other international organizations in Uzbekistan and Central Asia since the 1990s, and I can say with confidence that Uzbekistan's achievements are remarkable. The people of Uzbekistan are full of hope and positive spirit, sincerely support their leader, and believe that their lives will improve.
The President of Uzbekistan is leading the country toward a just and prosperous future, and social protection has become an important element of this strategy.
The effective implementation of social programs and the integration of social protection into economic policy are crucial for achieving long-term goals and sustainability. Over the past two years, the poverty rate has decreased by 6 percent and many people have crossed out of the poverty line.
The cooperation between education, business and the state, as well as Uzbekistan's strategy for combating poverty, deserve commendation.