Ўзбекистонда “инсон – жамият – давлат” тамойили мамлакат тараққиётига хизмат қилмоқда
Аввало, Ўзбекистонда Президент томонидан сўз эркинлигини таъминлаш ва жамоатчилик билан алоқалар соҳа- сида эришилаётган ютуқлар билан табриклайман. Албатта, жамият учун бундай натижага эришиш осон эмас. Айниқса, глобал муаммолар даврида Ўзбекистоннинг бундай тараққиётга эришганидан ҳақиқатан ҳайратдаман.
Менинг фикримча, Ўзбекистон қўлга киритган сиёсий ва иқтисодий ютуқларнинг асосий сабаби – бу ерда ички ва ташқи муносабатларда тенг мувозанат ўрнатилганидир.
Халқаро алоқалар нуқтаи назаридан баҳолайдиган бўлсам, ўйлайманки, маҳаллий бошқарувда яхши натижаларга эришилган. Ўзбекистон тобора минтақавий барқарор, хорижий инвестициялар учун жозибадор давлатга айланиб бормоқда.
Бу ерда “инсон – жамият – давлат” тамойили устувор ўринга қўйилган. Жамиятга катта эркинликлар берилиб, ушбу “учбурчак” муносабатлар яхши ривожланган.
Конституциявий ислоҳотлар ҳам Ўзбекистоннинг муҳим ютуқларидан бири саналади.

In Uzbekistan, the Principle of 'Person – Society – State' Serves the Country's Progress
First of all, I congratulate Uzbekistan on the achievements in ensuring freedom of speech and in the field of public relations, attained under the leadership of the President. Of course, achieving such results for society is not easy. I am genuinely amazed that Uzbekistan has achieved such progress, especially in an era of global challenges.
In my view, the main reason for the political and economic achievements of Uzbekistan is that a balanced equilibrium has been established in domestic and foreign relations here.
From the perspective of international relations, I believe that good results have been achieved in local governance. Uzbekistan is increasingly becoming a regionally stable state, attractive to foreign investment.
The principle of 'person – society – state' is placed in a priority position here. Great freedoms are granted to society, and this 'triangle' of relations has developed well. Constitutional reforms are also counted among the significant achievements of Uzbekistan.