Ўзбекистонда “инсон – жамият – давлат” тамойили мамлакат тараққиётига хизмат қилмоқда
Аввало, Ўзбекистонда Президент томонидан сўз эркинлигини таъминлаш ва жамоатчилик билан алоқалар соҳа- сида эришилаётган ютуқлар билан табриклайман. Албатта, жамият учун бундай натижага эришиш осон эмас. Айниқса, глобал муаммолар даврида Ўзбекистоннинг бундай тараққиётга эришганидан ҳақиқатан ҳайратдаман.
Менинг фикримча, Ўзбекистон қўлга киритган сиёсий ва иқтисодий ютуқларнинг асосий сабаби – бу ерда ички ва ташқи муносабатларда тенг мувозанат ўрнатилганидир.
Халқаро алоқалар нуқтаи назаридан баҳолайдиган бўлсам, ўйлайманки, маҳаллий бошқарувда яхши натижаларга эришилган. Ўзбекистон тобора минтақавий барқарор, хорижий инвестициялар учун жозибадор давлатга айланиб бормоқда.
Бу ерда “инсон – жамият – давлат” тамойили устувор ўринга қўйилган. Жамиятга катта эркинликлар берилиб, ушбу “учбурчак” муносабатлар яхши ривожланган.
Конституциявий ислоҳотлар ҳам Ўзбекистоннинг муҳим ютуқларидан бири саналади.

В Узбекистане принцип «человек – общество – государство» служит прогрессу страны
Прежде всего хочу поздравить Узбекистан с достижениями в обеспечении свободы слова и развитии общественных связей при поддержке Президента. Безусловно, добиться подобных результатов для общества непросто. Особенно удивительно, что Узбекистан достиг такого прогресса в эпоху глобальных вызовов.
На мой взгляд, главная причина политических и экономических успехов Узбекистана состоит в том, что в стране установлен равный баланс во внутренних и внешних отношениях.
С точки зрения международных отношений, я считаю, что достигнуты хорошие результаты в местном управлении. Узбекистан всё более превращается в регионально стабильное государство, привлекательное для иностранных инвестиций.
Здесь приоритет отдан принципу «человек – общество – государство». Обществу предоставлены широкие свободы, и этот «треугольник» отношений развивается успешно. Конституционные реформы также являются одним из важных достижений Узбекистана.