Жаҳон бозорининг рақобатбардош иштирокчисига айланаётган мамлакат
Ўзбекистон IT парк резидентларига бериладиган имтиёзлар 2040 йилгача узайтирилиши инвесторларнинг ишончини янада оширади. Бу Ўзбекистонни инвестиция киритиш ва маҳаллий ҳамкорлар топиш учун Ғарб мамлакатларига янада жозибадор қилади.
Ўзбекистонда бизнес муҳитини ривожлантириш ва IT ташаббусларини қўллаб¬қувватлаш бўйича қилинаётган сезиларли саъй-ҳаракатлар маҳаллий ва хорижий истеъдодларнинг бу ерда қолиши ва ривожланиши, янги ғоя ва технологияларни олиб кириши учун шароит яратмоқда.
Инновация ва технологиялар мамлакат иқтисодий тараққиётининг ҳаракатлантирувчи кучига айланиб бормоқда. Ҳукумат томонидан қабул қилинган тўғри қарорлар туфайли Ўзбекистон нафақат Марказий Осиёнинг етакчи давлати сифатида, балки жаҳон бозорининг рақобатбардош иштирокчисига айланмоқда.
Бу узоқ муддатли истиқболда мамлакатнинг нафақат ўз минтақасида, балки халқаро майдонда ҳам IT лидерга айланишига олиб келади.

A Country Becoming a Competitive Participant in the World Market
Extending the benefits for residents of Uzbekistan's IT Park until 2040 will further increase investor confidence. This makes Uzbekistan more attractive to Western countries for investment and finding local partners.
The significant efforts being made to develop the business environment in Uzbekistan and support IT initiatives are creating conditions for local and foreign talents to remain and develop here, bringing new ideas and technologies.
Innovation and technologies are becoming the driving force of the country's economic development. Thanks to the correct decisions made by the government, Uzbekistan is becoming not only the leading state of Central Asia but also a competitive participant in the world market.
In the long-term perspective, this will lead to the country becoming an IT leader not only in its region but also on the international stage.