Ўзбекистон Европа компанияларига бизнес юритиш ва инвестиция киритиш учун қулай мамлакатлардан бири.
Ўзбекистонда сўнгги йилларда бу соҳада сезиларли ўзгаришлар қилинмоқда ва бу ишлар бутун дунё томонидан Марказий Осиё тарихида муҳим воқеа сифатида тан олинмоқда. Бу ўзгариш ва ислоҳотлар ниҳоятда аҳамиятлидир.
Мен Ўзбекистоннинг Бирлашган Миллатлар Ташкилотида муҳим рол ўйнашини кутяпман. Зеро, бу юрт буюк тарих ва катта истеъдодларга бой заминдир. Айниқса, математика йўналишида кучли анъаналар бор. Ўзбекистонга ҳавас қилиш мумкин.
Президент Шавкат Мирзиёев бошчилигидаги ҳукумат рақамли технологиялар ривожига стратегик аҳамиятга эга йўналиш сифатида ёндашади. Бу ўта тўғри ёндашув деб ҳисоблайман.
Ҳозир Ўзбекистонни хорижда тарихий қадриятлар бўйича яхши танишса, замонавий технологиялар ва хизматлар билан ҳам эътироф этилишига эришишни бош вазифага айлантириш вақти келди.
Мен Ўзбекистоннинг Бирлашган Миллатлар Ташкилотида муҳим рол ўйнашини кутяпман. Зеро, бу юрт буюк тарих ва катта истеъдодларга бой заминдир.

A Country Where Modern Technologies and Services Are Developing
Uzbekistan is one of the convenient countries for European companies wishing to do business and invest.
In recent years, significant changes have been made in Uzbekistan in this field, and the entire world recognizes this as an important event in the history of Central Asia. These changes and reforms are extremely significant.
I expect Uzbekistan to play an important role in the United Nations. For this is a land rich in great history and immense talents. In particular, there are strong traditions in the field of mathematics. Uzbekistan is to be admired.
The government under the leadership of President Shavkat Mirziyoyev treats the development of digital technologies as a strategically important direction. I consider this to be an absolutely correct approach.
Now, while Uzbekistan is well known abroad for its historical values, the time has come to make it a primary task to achieve recognition in the field of modern technologies and services as well.
I expect Uzbekistan to play an important role in the United Nations. For this is a land rich in great history and immense talents.