Аҳмет Сердар Ибраҳимчи ўғлу
Туркияда ҳам, Ўзбекистонда ҳам бизнеснинг катта қисми кичик ва ўрта корхоналардан иборат бўлгани сабабли улар мамлакат иқтисодиётини барқарор ривожлантиришнинг локомотиви ҳисобланади.
Туркия ва Ўзбекистон ўртасидаги ҳар томонлама ҳамкорликни мустаҳкамлаш ва янада ривожлантиришда бизнес дипломатиясининг ўрни тобора ортиб бормоқда. Бунга мамлакатларимиз Президентлари ўртасида ўрнатилган дўстона муносабатлар, уларнинг бизнес ҳамжамиятларимиз билан самарали мулоқотлари мустаҳкам замин яратмоқда.

Ахмет Сердар Ибрагимчи оглу
Поскольку значительная часть бизнеса как в Турции, так и в Узбекистане представлена малыми и средними предприятиями, они являются локомотивами устойчивого экономического развития своих стран.
Роль бизнес-дипломатии в укреплении и дальнейшем развитии всестороннего сотрудничества между Турцией и Узбекистаном неуклонно возрастает. Прочную основу для этого создают дружественные отношения, установившиеся между президентами наших стран, и их эффективный диалог с деловыми сообществами.