Иқтисодий ислоҳотлар мақсади – мамлакатда ижтимоий фаровонликни таъминлаш
Мен Ўзбекистон сўнгги йилларда эришган ютуқларни кўриб, қувондим. Бугун Ўзбекистон ҳукуматининг иқтисодий сиёсати барқарор ривожланиш, фаровон келажакни таъминлашга қаратилган.
Президент Шавкат Мирзиёев бошчилигидаги Янги Ўзбекистон 2017 йилдан буён иқтисодий ислоҳотларни жадал суръатларда олиб бормоқда.
Ислоҳотлар фуқароларнинг иқтисодий ва ижтимоий фаровонлигини оширишга қаратилгани билан аҳамиятлидир.
Ҳукумат ҳам ички, ҳам хорижий инвестицияларни жалб қиладиган қулай ишбилармонлик муҳитини яратиш бўйича фаол иш олиб бормоқда. Бу, айниқса, технологик ютуқлар ва бозорлар муттасил ўзгариб бораётган бир пайтда жуда муҳимдир.

Цель экономических реформ – обеспечение социального благополучия в стране
Я рада видеть успехи, которых Узбекистан достиг в последние годы. Сегодня экономическая политика правительства Узбекистана направлена на устойчивое развитие и обеспечение процветающего будущего.
Новый Узбекистан под руководством Президента Шавката Мирзиёева с 2017 года проводит экономические реформы ускоренными темпами.
Реформы значимы тем, что направлены на повышение экономического и социального благополучия граждан.
Правительство активно работает над созданием благоприятной деловой среды, привлекающей как отечественные, так и иностранные инвестиции. Это особенно важно в условиях непрерывных технологических изменений и трансформации рынков.